меню
RU
UA
вибір мови
25.06.2020

Оператор системи розподілу підкреслює необхідність сплати за електроенергію великих промислових об’єктів

Оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля наголошує на необхідності оплати послуг з електроенергії великими промисловими клієнтами – державними шахтами.

Порушення договірних зобов’язань із погашення боргів ставить під загрозу можливість оператора системи розподілу виконувати планові та аварійні ремонти. Це особливо критично в період протидії коронавірусному захворюванню, оскільки ставить загрозу надійність електропостачання всіх інших клієнтів регіону, зокрема –  комунальних підприємств та лікарень м. Вугледар. 

Оператор системи розподілу (ОСР) змушений констатувати, що ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» продовжує порушувати договірні зобов’язання щодо оплати послуг за розподіл електроенергії. Наразі загальний борг вугледобувного підприємства по графіку реструктуризації заборгованості становить 115 млн грн. 

В червні 2020 року шахта вчергове порушила графік погашення цієї заборгованості. Відзначимо, що підприємство має системні проблеми зі сплатою за розподіл електроенергії, зокрема  ризикувало бути знеструмленим за борги та порушення договірних зобов’язань 27 квітня 2020 року. Через системні несплати послуг за постачання електроенергії з 15 червня шахтоуправлінню надає послуги постачання електроенергії постачальник «останньої надії».

ОСР вимушений попередити про часткове знеструмлення вугледобувного підприємства згідно Кодексу Систем Розподілу та ПРРЕЕ. Обмеження енергопостачання, відповідно до умов Постанови Кабінету Міністрів №392 від 20.05.20, відбудеться до технологічного мінімуму, що залишає можливість підтримувати життєзабезпечення шахти.

Накопичення та несплата боргів клієнтів напряму впливає на можливість оператора системи розподілу забезпечувати надійне електропостачання 7 тис клієнтів в регіоні. Серед них – комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», що постачає воду в 289 населених пунктів, та критично важливі об’єкти – лікарні, в тому числі Центральну міську лікарня м. Вугледар. 

Заборгованості клієнтів ОСР, зокрема великих промислових підприємств,  загрожують своєчасній ліквідації аварій, виконанню ремонтних робіт та в цілому безпеці та надійності електропостачання

Згідно з умовами Нового ринку електроенергії, ОСР повинний закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, але через накопичення боргів державними шахтами не має змоги це робити. Крім того, в період карантину у ОСР збільшились видатки на засоби індивідуального захисту персоналу.

Платіжна дисципліна державних шахт знаходиться у відомстві Міністерства енергетики та захисту довкілля.  Оператор системи розподілу неодноразово звертався до профільного міністерства для пошуку способу вирішення проблеми заборгованостей держшахт. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Наразі ситуація залишається не вирішеною, а шахта продовжує порушувати домовленості щодо оплати послуг. Компанія звертається до керівництва шахтоуправління «Південнодонбаського №1» та Міністерства енергетики та захисту довкілля з проханням знайти конструктивне рішення існуючої проблеми.

Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств. 

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.