меню
RU
UA
вибір мови
19.12.2019

На вимогу постачальника ЕК «Укренерговугілля» енергопостачання державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» буде обмежене

20 грудня енергопостачання ДП «ШУ «Південнодонбаське № 1» буде обмежене. Причина – заявка на відключення від постачальника ТОВ «ЕК «Укренерговугілля» у зв’язку із системною заборгованістю, а також порушення виплат за графіком реструктуризації боргів перед оператором системи розподілу.

Оператор системи розподілу (ОСР) зобов’язаний виконати вимоги законодавства і відключити боржника. Невиконання ОСР заявки на відключення та продовження електропостачання всупереч вимозі постачальника – пряме порушення Закону «Про ринок електричної енергії» і Правил користування роздрібного ринку електроенергії.

Раніше постачальник ЕК «Укренерговугілля» уже подавав заявки на знеструмлення ДП «ШУ «Південнодонбаське № 1» на 15 серпня, 13 вересня, 15 і 29 листопада і 16 грудня через системні порушення оплат. Однак заявки на відключення були відкликані, оскільки були досягнуті домовленості між ТОВ «ЕК «Укренерговугілля» і ДП «ШУ «Південнодонбаське № 1».
У той же час державне підприємство не виконує взяті на себе зобов’язання із виплати заборгованості перед ОСР – термін чергового платежу закінчився 30 листопада. Нагадаємо, за результатами переговорів у лютому був узгоджений графік реструктуризації заборгованості терміном до кінця 2020 року на суму 123 млн грн.

Оператор системи розподілу стурбований ситуацією, що склалася, і закликає Міністерство енергетики та захисту довкілля України, Донецьку обласну державну адміністрацію, Вугледарську міську раду і керівництво шахти якомога швидше знайти рішення, яке дозволить уникнути відключення вугледобувного підприємства.